restauracja włoska Kraków

Smaczna włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Restauracje włoskie to w Polsce najbardziej popularny rodzaj restauracji. Kochamy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, sycące i ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej decydujemy się na pizzę. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską smakują rzadsze dania obiadowe takie jak tortellini, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną restauracją włoską należy zwrócić uwagę na elementów: czy restauracja stosuje włoskie składniki, czy w menu są też mniej typowe włoskie dania, czy lista win, oferuje typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków i potrawy z wielu części kraju. W dobrej restauracji poczujemy prawdziwy klimat Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, co nie zmienia faktu, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to przepyszna kuchnia z Europy .

Dobre wino włoskie

Żadna knajpka włoska, która aspiruje do bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zapominać trunków. Posiłek na włoską modę z całą pewnością musi zawierać też wino. Lampka alkoholu to we Włoszech standard. włosi gotują Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie toskańskie vin santo, kalabryjskie lamezia a także cagliari z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, musi posiadać różnorodną kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film