Tradycyjna kuchnia polska

Jeśli chcesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są wybitnie obfite i w wielu przypadkach zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie trochę, by odkryć, że są właściwie smaczne oraz godne kilku kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi towarami jakie spożywają na co dzień jest chleb i krajowa kiełbasa.

restauracja przy Rynku Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, niemniej jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z doskonałego chleba i rozkosznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest non stop wzbogacane o nowatorskie smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w stereotypowej lokalnej kuchni?

Restaurants in Main Market

Najbardziej tuzinkowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odszukać w rzeczy samej przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem przeróżnych, w pewnych sytuacjach egzotycznych smaków.
•    Oprócz szablonowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować również w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita oraz w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odnaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw oraz optymalne polskie napoje oraz upajać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.