sałatki z kaszą jaglaną

Współcześnie koncentrujemy się na tym, co spożywamy – wybieramy artykuły coraz to mądrzej, kierując się zdrowiem oraz dietą. Czasy, kiedy tak właściwie jedliśmy wszystko w nieograniczonych ilościach już minęły – czas na zdrowe jedzenie oraz naturalne produkty. Z tego powodu coraz częściej także wypatruje się zamienników w kuchni. Sól oraz tłuszcz zostaje w każdym calu odsunięty od jadłospisu a produkty dosyć ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. Wielokrotnie zastępuje się je towarami lżejszymi, na przykład ryżem albo kaszą. Mają one równie dużo artykułów odżywczych, jakkolwiek organizm po prostu znosi je o wiele poprawniej. Doskonałym przykładem wyśmienitego towary jest kasza jaglana, która dawno temu gościła na stołach bardzo w wielu przypadkach a dzisiaj niestety została zapomniana.

dania z kasza jaglana przepisy

Na szczęście coraz to więcej osób lubi jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do codziennego jadłospisu tej właśnie kaszy. Z jakiego powodu? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? A więc riposta na to pytanie jest bardzo łatwa – kasza jaglana to gruntownie inny rodzaj kaszy. Już sam jej wygląd na to podkreśla, bo są to bardzo delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Wypada traktować ją trochę inaczej aniżeli standardową, kultową nam kaszę, bo nie gotuje jej się tylko tradycyjnie. Jej przygotowanie potrzebuje trochę więcej czasu ale jest tego godne, albowiem wrażenia smakowe są rzeczywiście fajne. Dlaczego jednakże powinniśmy zaciekawić się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana ma wybitnie dużo należytych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny produkt czy też trudno jest je odszukać.
Przykład? Kasza jaglana jest niezmiernie trafnym źródłem niesłychanie wielu witamin z grupy B, niemniej jednak nie tylko, dostarcza bo również witaminy z grupy E, które bardzo poprawiają pamięć oraz koncentrację a też wiele cudownych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Prócz tego kasza jaglana to jest nadzwyczaj bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje i przede wszystkim neutralizuje tak nazywane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą reprezentuje? To wspaniały sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to również kasza niezwykle odżywcza oraz przede wszystkim lekkostrawna, wskutek tego nadaje się dla chorych oraz bezsprzecznie dla dzieci, jakim wbrew pozorom stosowny przyrządzona powinna niezwykle smakować. Zawiera też krzemionkę, składnik rzadko spotykany dlatego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci oraz skóry i zapobiega odwapnianiu kości.