Kraków – rozwój komunikacji także przewozów miejskich

Najważniejszym spośród trudnych wyzwań w większości miast w naszym kraju jest stan dróg. Nasze miasta są nie zaadaptowane do tak dużego nasilenia korków, jaki pojawił się przez zwiększenie się liczby aut na polskich ulicach. Z tego powodu główną z najważniejszych inwestycji które powinno rozpocząć niemalże każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to priorytet, jaki da przestrzeń na to by zwiększyć wygodę mieszkańców a także usprawni integralność infrastruktury miasta.

Na tle pozostałych gmin, inwestycje drogowe w Krakowie silnie się wybijają. Mieszkańcy w głosowaniu opowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową i nawierzchnie drogowe trzeba zainwestować sporo pieniędzy . Z bardziej istotnych decyzji finansowych warto podkreślić:
w pełni elektryczną siatkę autobusową – pierwszą w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje remont przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych między już wybudowanymi drogami i remonty istniejących połączeń tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie remontów nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto jednak pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i by było wygodniej, trzeba cierpliwości.Majchrowski opinie
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko następne linie komunikacji, ale również doskonalszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów może być ścieralna powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga dodatkowo wielu zmian i nowych pomysłów, by poruszało się po nim dobrze. Zarówno autem, ale też tramwajami. Mimo to widać jasno, że całość jest na prostej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.